Bilgifest Bilgi Yarışması - Kurum içi Motivasyon Artırıcı Etkinlikler
  • Dil Seçiniz

BİLGİ YARIŞMASI

Kurumunuzda çalışan personelleriniz arasında bilgi yarışması düzenleyin!

İster kurumunuza özel sorular sorun, ister genel kültür ya da istediğiniz bir kategorideki sorulara ağırlık verin...

Hem yarışma heyecanı yaşanırken hem de eğlence devam etsin.


Bilgifest nedir?

Bilgifest özelleştirilebilir şirketlere ve kurumlara özel bilgi yarışmasıdır. Canlı yarışma kurgusu değildir. Bir sunucu ya da anlatıcı yoktur. Tüm çalışanlarınız lokasyon fark etmeksizin aynı anda katılabilirler. Tüm katılımcılar sizlerin belirlediği başlangıç saatinde başlamak zorundadır. Geç kalanlar o süre içerisinde sorulmuş soruları yanıtlamamış kabul edilip sonraki sorudan devam edebilirler.

Katılımcılar oyunlara nasıl giriş sağlarlar?

Yarışma öncesinde katılımcılara SMS yolu ile tüm bilgilendirmeler ve oyuna nasıl girecekleri yazılı şekilde anlatılır. Katılımcılar isterlerse bilgisayarlarından isterlerse de mobil cihazlarından browser(chrome,safari) veya uygulamaları indirerek giriş sağlayabilirler. Katılımcılar oyunlara telefon numaralarını yazarak SMS ile gelen tek kullanımlık doğrulama kodunu yazarak sisteme giriş sağlayabilirler. Genel bir şifre veya giriş kodu akıllarında tutmalarına gerek yoktur.

Katılımcılara süreçle alakalı tüm bilgilendirmeler nasıl yapılır?

Katılımcılara ilk aşamadan son aşamaya kadar tüm bilgilendirmeler SMS ile sağlanır. Bu sayede yarışmanın 1.turu oynandığında 2.turun ne zaman başlayacağını, 1.turda elendiğini ya da devam ettiğini SMS bilgilendirmeleri sayesinde öğrenir.

Katılımcı oyunu oynarken internet bağlantısı kesilirse veya sayfa kapanırsa ne olur?

O zamana kadarki tüm işlemleri doğru cevapları ve puanları sistemde kayıtlıdır. Tekrar oyuna giriş yaptığında sistem kaçıncı sorudaysa o sorudan oyuna dahil olmaya devam eder.

Puanlama nasıl yapılır?

Her soru için sizin belirlediğiniz cevaplama süresi verilir ve bir sorudan kazanılabilecek maksimum puan sorunun zorluk derecesiyle doğru orantılıdır. Toplamda 5 zorluk derecesi vardır. En çabuk şekilde doğru cevap verenler daha çok puan kazanır. Her salise değerlidir.

Sorular ve Jokerler?

Her tur için sorulacak soru sayısını siz belirlersiniz. İsterseniz firmanıza özel sorularla veya seçkin soru arşivimizdeki sorularla turlardaki soruları belirleyebiliriz. Her tur öncesinde sorulacak soruları sizlerle paylaşıyor olacağız.

Sistemimizde 3 tane joker hakkımız bulunur. Tüm yarışma için her katılımcıya her jokerden kaç tane verileceğini siz belirlersiniz. Kişiler isterlerse tüm jokerleri 1.tur da isterlerse kullanmayıp final turunda kullanabilirler.

Yarışma ne kadar süre içerisinde kullanıma hazır olur?

Katılımcı listesini bize ilettikten sonra süreç başlar ve özelleştirmeler, içerikler ve markalamanın tamamlanması 2-3 iş günü sürebilmektedir